مرکز تماس VoIP

شیکاپ با ارائه یک راهکار جامع ارتباطی به شما کمک می‌‌کند تا بتوانید هزینه‌های‌ سازما‌نتان را کاهش دهید، ارتباط موثرتری با مشتریانتان برقرار کنید، کیفیت خدمات و فروشتان را افزایش دهید و با برعهده گرفتن بخشی از فعالیت‌های‌ روزانه‌تان تمرکز بیشتری روی سایر خدماتتان داشته باشید.

مرکز تماس VOIP، راه‌کاری نوین برای مدیریت ارتباطات کسب‌و‌کار شماست. با قابلیت‌های پیشرفته مرکز تماس و تکنولوژی جدید، سامانه ویپ ابزاری قدرتمند برای سازماندهی تماس‌های تلفنی و جایگزین مناسبی برای سانترال‌ها می باشد.

با قرارگیری سیستم تلفن VOIP بر بستر اینترنت (به صورت امن) می‌توان تماس درون سازمان را از هر نقطه به صورت رایگان و امن فراهم کرد.

از دیگر مزایای مرکز تلفن VOIP، دسترسی جامع به انواع گزارشات تماس ورودی، خروجی و درون سازمان است. با استفاده از این گزارشات مدیران سیستم و سازمان‌ها می‌توانند عملکرد پرسنل در بخش‌های مختلف را رصد و هدفمند کنند.

با فعال کردن این قابلیت در سیستم تلفنی VOIP، مدیران سیستم قادر خواهند بود تا تمامی مکالمات درون و یا خارج از سازمان را ضبط و به طور جداگانه به فایل صوتی هر مکالمه دسترسی داشته باشند.

یکی از قابلیت‌های جذاب در سیستم‌های تلفنی VOIP، امکان کنفرانس صوتی و تصویری است؛ به طوری که کاربران قادر هستند تا با یکدیگر به طور نامحدود و بدون هزینه کنفرانس صوتی و تصویری برقرار کنند.

یکی از چالش‌های رایج در سازمان‌ها، دستگاه‌های فکس سخت‌افزاری و هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری، بالاخص مصرف کاغذ و آسیب به محیط زیست است. با قابلیت فکس نرم‌افزاری در سیستم‌ تلفن VOIP، نیاز به فکس‌های کاغذی و هزینه‌های آن به طور کامل حذف خواهد شد و کاربران قادر خواهند بود تا فکس‌های خود را در قالب PDF از طریق انواع خطوط مخابراتی ارسال و دریافت کنند.

با استفاده از این سرویس می‌توان تماس‌های ورودی به سازمان را در ساعات کاری و غیرکاری تفکیک و برای هرکدام برنامه‌ریزی جداگانه انجام داد و درصد تماس‌های بدون پاسخ در سیستم به طور چشم‌گیری کاهش خواهد یافت.

نیازی به صرف هزینه برای تهیه تلفن‌های رومیزی و سخت‌افزاری نیست و ‌با نصب تلفن‌های نرم‌افزاری بر روی کامپیوتر‌های کاربران که عمدتاً رایگان نیز هستند ‌می‌توان از صرف هزینه برای تلفن‌های سخت‌افزاری جلوگیری کرد.

ممکن است در یک سازمان از چندین بستر مخابراتی به طور همزمان برای ارتباط با مشتریان خود استفاده شود. بستر‌های مخابراتی همچون خطوط ۲ زوج سیم شهری، E1 و یا خطوط ارتباطی نسل نوین (NGN)  از انواع این خطوط های تلفن ثابت هستند. در این شرایط، مدیران سازمان‌ها و کسب‌وکارها با راه‌اندازی یک مرکز تلفن VOIP به دلیل سازگاری بسیار خوبی که با انواع بسترهای مخابراتی دارد، قادر خواهند بود تا انواع بسترهای مخابراتی را بدون محدودیت و به طور همزمان مورد استفاده قرار دهند و از مزایای سیستم تلفن VOIP بهره مند گردند.

ممکن است که سانترال آنالوگ در یک سازمان به صورت پایدار در حال سرویس‌دهی باشد و یا به‌عنوان زیرساخت مخابراتی سازمان شما در طول سال‌های فعالیت‌تان بوده باشد اما امکان توسعه در آن فراهم نیست که در این صورت سرویس VOIP می‌تواند به صورت موازی و در ارتباط با آن در سازمان راه‌اندازی شده و ارتباطات درون و خارج از سازمان در هر دو ساختار فراهم کند. با این راهکار بدون تغییر در ساختار سرویس تلفن سازمان می‌توانید از مزایای مرکز تلفن VOIP برخوردار شد.

سیستم تلفن VOIP که به عنوان اصلی‌ترین راه ارتباط مشتریان با سازمان شناخته می‌شود، بر پایه هسته نرم‌افزاری قدرتمندی است که قادر است تا ارتباطی یکپارچه با سیستم‌های اتوماسیون اداری و نرم‌افزارهایی همچون CRM و حتی وبسایت‌ها را داشته باشد.

بدون شک یکی از مهمترین مزایای مرکز تلفن VOIP به نسبت سیستم‌های تلفنی آنالوگ «سهولت در توسعه» محسوب می‌شود:

  • حذف هزینه‌های سیم‌کشی برای افزایش تعداد کاربران
  • عدم نیاز به سخت‌افزارهای جانبی برای افزایش تعداد کاربران
  • افزایش نامحدود تعداد کاربران
  • امکان راه‌اندازی سرور پشتیبان در مواقع اضطراری

با توجه به اینکه سیستم تلفن VOIP برپایه ساختار نرم‌افزاری هست، بنابراین نیازی به تعمیرات سخت‌افزاری و صرف هزینه‌های هنگفت برای تعمیر و نگهداری به نسبت سانترال آنالوگ نیست.

در صورت نیاز به مشاوره و ثبت سفارش، می توانید با ما تماس بگیرید.